Nejedná se o výčet všech aktivit.
Většina uvedených odkazů je určena pro středoškoláky, nicméně mezi nimi najdete i aktivity cílené na mladší žáky.
Odkazy aktivit a organizací podporující badatelskou činnost ve fyzice
Turnaj mladých fyziků, týmová soutěž (v nižších kolech mohou soutěžit i jednotlivců). Soutěžící během domácí přípravy řeší všemi dostupnými prostředky 17 obecně zadaných úloh. Vlastní soutěž spočívá v hodnocené modelové vědecké diskusi, v níž týmy prezentují svoje řešení a rozebírají řešení soupeřů. Nejlepší fyzikální soutěž!
VYDRA – Výlet do reálné vědecké práce ve fyzice a její Sympozium. VYDRA jsou kurzy podporující přípravu studentů na badatelské aktivity. Sympozium pak na konci školního roku propojuje studenty, kteří se badatelské činnosti věnovali.
Otevřená věda nabízí vědecké stáže na ústavech Akademie věd ČR.
Středoškolská odborná činnost je tvůrčí aktivita podporující řešení vlastních témat, zpracovávání odborných prací a umožňující jejich veřejnou prezentaci formou soutěžních přehlídek.
Týden vědy na Jaderce je určen středoškolákům, kteří chtějí během týdne poznat, jak pracují vědci, vyzkoušet si to, dozvědět se mnoho nového z oblasti přírodních a technických věd a navštívit zajímavá místa v Praze.
Nanocamp na FAV ZČU v Plzni – letní škola aplikované fyziky.
Debrujáři a mezinárodní soutěž Pohár vědy (SŠ, ZŠ, i MŠ), která nabízí skupinové badatelské, experimentální a komunikační aktivity související s řešením teoretických i praktických problémů z různých oborů fyziky, chemie, matematiky, techniky či biologie a ekologie a podporuje kreativitu a technické, manuální a ICT dovednosti.
Technecium podporuje badatelské aktivity mládeže především v Pardubickém kraji. Nově rozbíhá i kurzy v Praze.
Czech Rocket Challenge aneb postav si vlastní raketu. Poořádá i workshopy k problematice.